STP16NK60Z
25 în stoc
TRANZISTOR UNIPOLAR MOSFET CANAL N N-FET 600V 16A 190W TO220
Producator: ST
STP16NK60Z M9116
Tensiune: 600V
Curent (A): 16A
Compare
Cod produs: 100249 Categorii: ,
Untitled
Tip tranzistor: N-MOSFET
Tehnologie: STripFET™ II
Polarizare: unipolar
Tensiune drenă-sursă: 600V
Curent drenă: 16A
Putere disipată: 190W
Carcasă: TO220-3
Tensiune poartă-sursă: ±30V
Rezistență în timpul funcționării: 420mΩ